Jubileusz Misjonarzy Miłosierdzia z 500 kapłanami na całym świecie

Stany Zjednoczone, Włochy, Polska, Brazylia, Hiszpania, Francja, Meksyk, Niemcy, Słowacja, Filipiny, Bangladesz, Ukraina, Kolumbia i Indie należą do krajów, z których około 500 Misjonarzy Miłosierdzia podróżuje do Watykanu.
Począwszy od piątku, 28 marca, aż do niedzieli, będą mieli swój jubileusz, szósty z głównych wydarzeń zaplanowanych na rok święty poświęcony nadziei.
Papież Franciszek, który wrócił do Casa Santa Marta po ponad miesiącu hospitalizacji w rzymskim szpitalu Gemelli, nie będzie mógł uczestniczyć, ale oczekuje się, że wyśle pisemną wiadomość.
Liczba Misjonarzy Miłosierdzia, których szczególną posługę ustanowił papież podczas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia bullą wskazującą w 2015 r., stale rośnie.
Obecnie na całym świecie powołano 1258 kapłanów.
Misjonarze Ci, „znak macierzyńskiej troski Kościoła o lud Boży” (Misericordiae Vultus, n. 18), otrzymali specjalne upoważnienie do odpuszczania nawet grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej.
Program
Jubileusz Misjonarzy Miłosierdzia rozpocznie się w piątek, 28 marca, o godzinie 10 rano, modlitwą w watykańskiej sali Audiencyjnej Pawła VI, z okazji otwarcia IV Światowego Spotkania misjonarzy.
Międzynarodowa konferencja, organizowana przez Dykasterię ds. Ewangelizacji, odbywająca się co dwa lata, skupi się na temacie „przebaczenie jako źródło nadziei” i zostanie podzielona na dwie sesje formacyjne.
Pierwsza sesja, która ma charakter Teologiczny, zostanie wprowadzona o godzinie 10: 30 przez arcybiskupa Rino Fisichellę, Pro-prefekta Dykasterii ds. Ewangelizacji, podczas gdy druga sesja, rozpoczynająca się w południe, przedstawi wytyczne dotyczące pracy duszpasterskiej.
24 godziny dla Pana
Spotkanie będzie kontynuowane o godzinie 16: 00 w centrum Rzymu z obchodami 12. edycji „24 godziny dla Pana” w Bazylice Sant ’ Andrea della Valle, zarezerwowanej dla Misjonarzy Miłosierdzia.
Ta wielkopostna inicjatywa modlitwy i pojednania, zainicjowana przez Papieża Franciszka w 2013 r., będzie również obchodzona w diecezjach na całym świecie w przeddzień czwartej niedzieli Wielkiego Postu, między piątkiem 28 marca a sobotą 29 marca.
W tym wydaniu, w Roku Jubileuszowym, papież wybrał szczególnie ważne motto:” Ty jesteś moją nadzieją ” (Psalm 71, 5).
Celem wydarzenia jest ponowne skupienie Sakramentu Pojednania w życiu duszpasterstwa Kościoła.
Parafie i wspólnoty chrześcijańskie mogą pobrać bezpłatny przewodnik dotyczący wspólnotowej celebracji liturgii ze strony internetowej Dykasterii ds.
Różaniec, Msza Św. i koncert
W sobotę 29 marca misjonarze będą mieli okazję wziąć udział w pielgrzymce do Drzwi Świętych Bazyliki św. Piotra w godzinach 9-11.
Następnie zgromadzą się na modlitwie różańcowej w grocie Lourdes w Ogrodach Watykańskich.
Wydarzenie jubileuszowe zakończy się w niedzielę 30 marca mszą św., której przewodniczy abp Rino Fisichella, Pro-prefekt Dykasterii ds. ewangelizacji, w Bazylice Sant ’ Andrea della Valle o godz. 10.00.
Po południu dla misjonarzy i wszystkich, którzy chcą wziąć udział, odbędą się piąte koncerty Roku Świętego w ramach cyklu „jubileusz to kultura”: bezpłatny koncert symfoniczny” Missa Papae Francisci ” ku pamięci światowej sławy włoskiego muzyka Ennio Morricone.
Koncert wykona Orkiestra Roma Sinfonietta wraz z nowym lirycznym chórem Sinfonicznym Rzymu i Chórem „Claudio Casini” z Uniwersytetu Rzymskiego Tor Vergata.
Spektakl pod dyrekcją Maestro Gabriele Bonolis odbędzie się o godzinie 16: 00 w Kościele Santi Ambrogio e Carlo al Corso przy Via del Corso w centrum Rzymu.