Wzmocnienie zawodu prawnika dzięki technologii AI

0
ai

Zawód prawnika może czerpać znaczne korzyści z technologii sztucznej inteligencji w wielu obszarach; jednak konieczne jest, aby prawnicy przeprowadzili dokładny przegląd briefów i innych dokumentów generowanych za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji.
W krótkim czasie, odkąd ChatGPT zyskał powszechną uwagę, generatywna technologia AI szybko zyskała popularność w zawodzie prawniczym.

Pojawiły się błędy, w tym incydent, w którym adwokat złożył brief prawny wspomagany przez ChatGPT, co spowodowało, że sztuczna inteligencja sfabrykowała kilka cytatów. Takie zdarzenia skłoniły wiele firm prawniczych do ograniczenia dostępu do narzędzi AI. Niedawno, na przykład, Hill Dickinson, Kancelaria Prawna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, odradzała swoim pracownikom korzystanie z generatywnych technologii sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT.

Wiele firm prawniczych zaczęło wykorzystywać generatywne narzędzia AI, a niektóre nawet opracowują i wprowadzają na rynek własne systemy AI.

Ponadto dostawcy sztucznej inteligencji nawiązują współpracę z kancelariami prawnymi i różnymi podmiotami z sektora prawnego. W lutym LexisNexis ogłosił współpracę z OpenAI w celu włączenia zaawansowanych modeli językowych OpenAI do swojej oferty.

Rosnąca skuteczność, wraz z wyzwaniami, narzędzi sztucznej inteligencji na arenie prawnej skłoniła Jamesa M. Coopera i Kashyap Kompella do napisania krótkiego i Szczęśliwego Przewodnika po sztucznej inteligencji dla prawników. Cooper jest profesorem prawa w California Western School of Law, A Kompella zajmuje stanowisko dyrektora generalnego w firmie analitycznej AI RPA 2AI Research.

W swojej książce Cooper i Kompella zastanawiają się, w jaki sposób prawnicy mogą skutecznie zrozumieć i wykorzystać technologię AI.

Uznając natychmiastową konieczność poszerzenia wiedzy Prawników na temat sztucznej inteligencji, Kashyap Kompella, dyrektor generalny RPA Research, zauważył podczas ostatniego odcinka podcastu Informa TechTarget Targeting AI: „istnieje pilny wymóg edukowania prawników w zakresie sztucznej inteligencji. Ponadto podkreślił znaczenie włączenia etyki sztucznej inteligencji i odpowiedzialnych praktyk, stwierdzając: „aby skutecznie wdrożyć te zasady, kluczowe znaczenie ma zaangażowanie prawników. Odgrywają znaczącą rolę w tym procesie.”

Kompella i Cooper twierdzą, że chociaż istnieje wiele książek dostępnych dla prawników na temat sztucznej inteligencji, tylko garstka podkreśla etyczne wykorzystanie tej technologii.

Autorzy twierdzą ponadto, że chociaż zawód prawnika historycznie niechętnie przyjmował nowe technologie, zastosowanie sztucznej inteligencji ma wiele zalet. Na przykład sztuczna inteligencja może znacznie zwiększyć dostęp do usług prawnych dla osób fizycznych w regionach o niedostatecznej jakości, takich jak społeczności wiejskie w Stanach Zjednoczonych, jak zauważył Cooper.

„Stwierdził, że sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować świadczenie usług prawnych.”

Niemniej jednak rozszerzenie inicjatyw edukacyjnych ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia prawnikom skutecznego zrozumienia technologii sztucznej inteligencji.
„Obecny program nauczania w szkole prawniczej nie obejmuje instrukcji dotyczących sztucznej inteligencji ani powiązanych technologii, co powoduje znaczną lukę w umiejętnościach” – stwierdziła Kompella.

Cooper podkreślił: „umiejętności szybkiej inżynierii-zrozumienie, jak skutecznie korzystać z narzędzi sztucznej inteligencji, mając świadomość związanego z tym ryzyka—powinny mieć fundamentalne znaczenie w szkołach prawniczych rozpoczynających się w pierwszym roku. Instytucje, które przyjmują takie podejście, przygotowują swoich uczniów na przyszłość, zapewniając, że nie będą musieli nadrabiać zaległości później.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *